ZIMNÉ AKTIVITY

LYŽOVANIE A SNOWBOARDING

JasnáNízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka  nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. V zime sa nadšenci lyžovania môžu „vyšantiť“ na severnej a južnej strane Chopku. Stredisko ponúka 45 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 27 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 29 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Liptovský Jánstredisko rodinného typu s vlastnou lyžiarskou školou a lyžiarskou škôlkou. Klienti majú k dispozícii na stredisku aj požičovňu, či už lyžiarskej alebo snowboardovej výstroje, ale aj servis. Svoje miesto si tu nájdu úplní začiatočníci ale aj skúsení lyžiari.

Opalisko päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Organizujú večerné lyžovanie a veľa ďalších zaujímavých športových akcií.

SKI Žiarce – momentálne ponúka lyžovačku na 3 zjazdových tratiach o celkovej dĺžke 1130 m. Každoročne sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky, pričom v detskej lyžiarskej škôlke sa nachádza 1 lanový vlek. Najmenší návštevníci strediska sa naučia lyžovať v lyžiarskej škôlke a postupne svoje lyžiarske zručnosti zdokonaľujú na hlavnej zjazdovke. Skúsení lyžiari sa môžu vyviezť až na úplný vrch kopca, kde si okrem krásneho výhľadu užijú aj náročnejšiu lyžovačku.

RELAX V TERMÁLNYCH KÚPLISKÁCH

Welness v blízkom hoteli Družba ponúka pre svojich hostí a v prípade voľných kapacít i pre návštevníkov hotelový welness s komplexom sáun, víriviek a malý plavecký bazén.

Liptovský Ján, obľúbené a vyhľadávané miesto na oddych, relax a zotavenie a to najmä pre priaznivé účinky termálnej vody, ktorá pochádza z termálneho prameňa Rudolf. V roku 1963 bol navŕtaný prameň Rudolf v hĺbke 95 m s teplotou 29,4°C a jeho voda i voda ďalších blízkych vrtov sa využíva v bazénoch letného termálneho kúpaliska v Liptovskom Jáne. Voda z termálneho prameňa Rudolf je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda v bazénoch letného termálneho kúpaliska v Liptovskom Jáne má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). Pravidelný pobyt vo vode navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok.

Aquapark Tatralandia, najväčší celoročný areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku ponúka zábavu a relax pre deti i dospelých. Aquapark Tatralandia ponúka zábavu a relax pre deti i dospelých. K dispozícii je 14 bazénov, 29 toboganových dráh a vodných šmýkačiek, atrakcie pre deti a dospelých a v letných mesiacoch každý deň jedinečný program plný dobrej nálady, zábavy a rozličných hier a množstvo iných doplnkových služieb.

Gino Paradise Bešeňová ponúka celoročný relax vo vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou ale i čírou vodou, vo vnútorných antikorových bazénoch a zábavu v novovybudovanej zábavno-adrenalínovej zóne. Je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Geotermálne pramene s teplotou 60,5°C vyvierajú z hĺbky 1987 metrov a voda vo vonkajších bazénoch dosahuje teplotu 26-39 °C.