HISTÓRIA

Apartmány MALIARIK – Ubytovanie v súkromí

Vitajte v Jasnej

Vítame Vás v jednom z najkrajších a pre turistov najzaujímavejších regiónov Slovenska. Región Liptov ponúka širokú paletu možností a nespočetné množstvo turistických, športových a kultúrnych aktivít.

Apartmánový dom Maliarik je jedným z najvyššie položených ubytovacích zariadení v Jasnej. Je vybudovaný v nadmorskej výške 1229 m.n.m. Vznikol ako spoločný projekt rodiny Barbierikovej a Nankyovej. Jeho úmyslom je ponúknuť Vám svoje služby v špecifickom prostredí, ktoré si obľúbite a budete sa tu cítiť ako doma.

Poskytovanie služieb v oblasti cestovného ruchu nášho apartmánoveho  domu je pokračovaním hoteliersko-reštauračnej tradície Pavla Maliarika v Jasnej. Starý otec jedného z majiteľov tohto apartmánového domu bol  v medzivojnovom období 20 storočia jedným z prvých hoteliérov a spoluzakladateľom poskytovania reštauračných služieb v Demänovskej Doline. Jeho ubytovacie zariadenie a Reštaurácia Pavla Maliarika ponúkali prvým priekopníkom letnej turistiky a zjazdového lyžovania v Jasnej príjemné ubytovanie a chutné jedlá po celý rok.

V roku 1885 bola pod Ľadovou jaskyňou postavená turistická chata. Zhorela a na jej mieste v roku 1906 postavili murovanú Kamennú chatu, ktorá po viacerých prestavbách slúži návštevníkom dodnes. Je to teda prvá turistická chata v Demänovskej doline. Zvýšená návštevnosť doliny vyvolala potrebu výstavby turistických zariadení. V roku 1922 pri ústí doliny to bolo „Letovisko Povoľný“. Pri Objavnom ponore pod Babou postavil Pavel Maliarik turistickú ubytovňu  s reštauráciou, ktorú po znárodnení prevzal  Klub slovenských turistov a lyžiarov a pomenovali ju Chata KS TL – B. Bjornson. Po prerazení nového vchodu do jaskyne Slobody postavil Pavel Maliarik novú reštauráciu na konci autocesty pod jaskyňou. Ďalej do doliny sa chodilo pešo alebo koňmi.

Demänovská Dolina v Jasnej je výborným miestom pre aktívny oddych, či relax. Ponúka množstvo prírodných krás, od Demänovských jaskýň, cez Chopok až po turisticky vyhľadávaný Aquapark TatralandiaThermalpark Bešeňová v blízkosti.

Ponúkame hosťom apartmánoveho domu Maliarik príjemný pobyt v krásnom a kľudnom prostredí v spojení s ponukou rôznych aktivít a relaxáciou, ktoré Vám zaručuje regeneráciu tela aj ducha. Oddýchnite si v  srdci prírody, ktoré je Vám k dispozícii celoročne.

K dispozícií vám je rozsiahly apartmán so spálňou, vybavenou manželskou posteľou a prístelkou, obývacia izba so zariadeným kuchynským kútom, rozťahovacím dvojlôžkom, sociálne zariadenie so sprchou prístupné tiež pre imobilných hosťov.

Množstvo turistických chodníčkov ponúka ideálnu príležitosť pre romantické prechádzky prírodou. Pre hubárov je tu množstvo lesov, kde rastie široké spektrum húb. Taktiež na prechádzke je možnosť nazbierať si zdravé a čerstvé čučoriedky alebo brusnice.

Nedotknutá príroda Nízkych Tatier ponúka široké spektrum činností pre aktívny i pasívny oddych. Pastva pre oči v podobe horských scenérií Vás prenesie do prostredia, z ktorého pochádzame. Čistá príroda a liečivý pokoj vyčarujú príjemnú atmosféru ako stvorenú pre Vás a Vašich najbližších.

Príjemný pobyt vám želá  rodina Barbieriková a Nankyová.